Gruboziarnista mineralna sól do kąpieli lawenda Zobacz większe

Gruboziarnista mineralna sól do kąpieli lawenda

SC-06

Nowy

Sól do kąpieli mineralna gruboziarnista z olejkiem eterycznym lawendy lekarskiej. Oczyszcza i uelastycznia skórę, zachowuje jej sprężystość i działa odżywczo. Olejek eteryczny lawendy lekarskiej (łac. Lavandula Officinalis) zawiera największą ilość estru działającego odprężająco i uspokajająco na psychikę człowieka.

Więcej szczegółów

Więcej informacji

Sól do kąpieli mineralna gruboziarnista z olejkiem eterycznym lawendy lekarskiej. Oczyszcza i uelastycznia skórę, zachowuje jej sprężystość i działa odżywczo. Olejek eteryczny lawendy lekarskiej (łac. Lavandula Officinalis) zawiera największą ilość estru działającego odprężająco i uspokajająco na psychikę człowieka. Działa tonizująco i stymulująco na centralny układ nerwowy. Ma działanie antyseptyczne oraz przyśpiesza gojenie się ran po których nie pozostają blizny.

Lawenda od stuleci jest używana w kosmetyce dla swojego oczyszczającego i przeciwzapalnego działania. Olejek eteryczny lawendy to jeden z najcenniejszych w aromaterapii olejków, który ma tak szerokie właściwości lecznicze. Jego przeciwbólowe,antyseptyczne i antybiotyczne właściwości sprawiają iż olejek ten może być doskonałym lekiem przy przeziębieniu lub grypie, łagodzi katar i zapalenie zatok. Jest skuteczny przy ociężałości umysłowej i zmęczeniu psychicznym ponieważ stymuluje pracę układu nerwowego.

Sposób użycia: 3-4 łyżki soli wsyp do przygotowanej kąpieli. Idealne efekty uzyskasz w temperaturze 40-45°C i po 20 min trwania kąpieli solnej. Sól nie tylko umyje ale także wypielęgnuje i zrelaksuje całe ciało. Kosmetyk ten wrażliwy jest na działanie promieni słonecznych, dlatego też chroń go przed słońcem i trzymaj w suchym oraz ciemnym miejscu w temperaturze poniżej 25 °C.